Wprowadzenie
DOI:
https://doi.org/10.18778/2450-4491.10.02Słowa kluczowe:
„Nauki o Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne”, badania gerontologiczneAbstrakt
W tekście została zaprezentowana zawartość treściowa kolejnego numeru czasopisma „Nauki o Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne”, ze wskazaniem na kontekst multi/interdyscyplinarnych badań gerontologicznych prowadzonych w Polsce.
Bibliografia
Dubas E. (2008) Edukacyjny paradygmat badawczy w geragogice in: Edukacja do i w starości, M. Kuchcińska (ed.), Bydgoszcz, Wydawnictwo Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej: 45–65.
Heschel A. J. (2014) Kim jest człowiek?, transl. by Katarzyna Wojtkowska, Łódź, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.
Mosakowska M., Więcek A., Błędowski P. (eds.) (2012) Aspekty medyczne, psychologiczne, socjologiczne i ekonomiczne starzenia się ludzi w Polsce, Poznań 2012, Termedia Wydawnictwa Medyczne.
Piotrowski J. (ed.) (1973) Człowiek stary w rodzinie i społeczeństwie, Warszawa, PWN.
Synak B. (ed.) (2002) Polska starość, Gdańsk, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.
Szarota Z. (2015) Uczenie się starości, “Edukacja Dorosłych”, 1: 23–35.
Zych A. A. (ed.) (2017) Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności, Katowice, Wydawnictwo Thesaurus Silesiae, Vol. 1 A–G.
Pobrania
Opublikowane
Numer
Dział
Licencja

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Strona czasopisma, prowadzona przez Zespół redakcyjny NOWiS na platformie Index Copernicus: 

