O Autorach

Autor

DOI:

https://doi.org/10.18778/2450-4491.13.21

Biogramy autorów

Jean-Marie Barbier, Conservatoire National des Arts et Métiers, Chaire Unesco – ICP, Paris, France

Barbier Jean-Marie, profesor emeritus w Conservatoire National des Arts et Métiers w Paryżu, specjalista w dziedzinie edukacji dorosłych, analizy aktywności i procesów konstruowania doświadczenia. W badaniach, kształceniu i działaniu profesjonalnym przyjmuje paradygmat określany jako „odkrycie aktywności” (entrée activité). Jest doktorem honoris causa Université Catholique w Louvain. Wraz z Augustin Mutuale jest odpowiedzialny za Katedrę UNESCO ‘Formation Professionnelle, Construction Personnelle, Transformations Sociales’, w Institut Catholique w Paryżu. Jest przewodniczącym Biennale Internationale de l’Education, de la Formation et des Pratiques Professionnelles.

Ewa Marynowicz-Hetka, Université de Lodz, Pologne

Marynowicz-Hetka Ewa, pedagog społeczny, profesor nauk humanistycznych, emerytowany profesor Uniwersytetu Łódzkiego, doktor honoris causa Uniwersytetu w Ostrawie. Zainteresowania badawcze obejmują: namysł nad podstawami działania pedagoga społecznego w polu praktyki; kształcenie do profesji społecznych i działania w polu pracy socjalnej/społecznej; epistemologiczne i metodologiczne przesłanki konstruowania narzędzi analizy aktywności w polu praktyki. Pełni funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Nauki o Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne” wydawanego przez Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ i Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

##submission.downloads##

Opublikowane

2021-10-29

Jak cytować

Barbier, J.-M., & Marynowicz-Hetka, E. (2021). O Autorach. Nauki O Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne, 13(2), 353-355. https://doi.org/10.18778/2450-4491.13.21

Inne teksty tego samego autora

1 2 > >>