Różnorodność w rodzinie. Działania stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA My, Rodzice

Autor

DOI:

https://doi.org/10.18778/2450-4491.14.13

Słowa kluczowe:

rodzina, nieheteronormatywność, orientacja psychoseksualna, tożsamość płciowa, różnorodność, prawa, rodzicielstwo

Abstrakt

W tekście znajdują się informacje o organizacji My, rodzice –  stowarzyszeniu matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA. Opisano aktualną sytuację osób LGBTQIA w Polsce, kierunki rozwoju i obszary działań osób sojuszniczych. Celem aktywności rodzicielskiej jest wsparcie ruchu i doprowadzenie do zmiany społecznej.

Biogram autora

Dorota Stobiecka - My, Rodzice – Stowarzyszenie matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA

Dorota Stobiecka – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się edukacją nieformalną: począwszy od działań ekologicznych, przez konkursy wiedzy z zakresu humanistyki, po organizację polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Prezeska My, Rodzice – stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA, działającego na rzecz widoczności i praw równościowych. Współprzewodnicząca Kampanii Przeciw Homofobii.

Bibliografia

Makuchowska M., Jakubczak C., Chaber A. (2018) Tęcza pod lupą, czyli Wszystko co chcecie wiedzieć o LGBT, ale boicie się zapytać, wyd. III, Warszawa, Kampania Przeciwko Homofobii.
Google Scholar

Mizielińska J., Abramowicz M., Stasińska A. (2014) Rodziny z wyboru w Polsce. Życie rodzinne osób nieheteroseksualnych, Warszawa, Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
Google Scholar

Środa M. (2020) Obcy, inny, wykluczony, Gdańsk, Słowo/obraz terytoria.
Google Scholar

Pobrania

Opublikowane

2022-07-07

Jak cytować

Stobiecka, D. (2022). Różnorodność w rodzinie. Działania stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA My, Rodzice. Nauki O Wychowaniu. Studia Interdyscyplinarne, 14(1), 203–208. https://doi.org/10.18778/2450-4491.14.13