Ewolucja pieniądza na przestrzeni lat

Autor

  • Kamil Makulski Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania

Słowa kluczowe:

pieniądz, bilon, barter, kwity depozytowe, kryptowaluty

Abstrakt

W tekście opisane zostały poszczególne etapy rozwoju pojęcia pieniądza wraz z przyczynami oraz skutkami jego ewolucji. Najpierw za pieniądz uznawano wartość towaru w innym towarze, następnie pojawiły się monety bite ze szlachetnych kruszców, które z czasem ewoluowały w kwity depozytowe, a te w banknoty by następnie przybrać postać pieniądza elektronicznego, a być może w fazie następnej ewolucji przekształcą się w kryptowaluty. Przy pisaniu artykułu kierowałem się obserwacyjną metodą badawczą.

 

Bibliografia

Historia pieniądza, „NBP – Portal Edukacji Ekonomicznej”, https://www.nbportal.pl/wiedza/prezentacje/nowe-prezentacje/historia-pieniadza (dostęp: 5.03.2020).

Krajewski A., Historia pieniądza. Pieniądz spuszczony ze smyczy, ,,Forbes” 4.07.2019, https://www.forbes.pl/przywodztwo/historia-pieniadza-pieniadz-spuszczony-ze-smyczy/pmdfp2n (dostęp: 5.03.2020).

Krótka historia pieniądza, czyli od monety do bitcoina, ekantor.pl 22.09.2019, https://ekantor.pl/krotka-historia-pieniadza-czyli-od-monety-do-bitcoina/ (dostęp: 5.03.2020).

##submission.downloads##

Opublikowane

2020-09-21

Jak cytować

Makulski, K. (2020). Ewolucja pieniądza na przestrzeni lat. Biznesmaniak, (5), 15-18. Pobrano z https://czasopisma.uni.lodz.pl/biznesmaniak/article/view/8323

Numer

Dział

Articles